ommetrics'i duydunuz mu?
Mobile View On Analytics

Responsive Sitelerin Analytics Kurguları Nasıl Olmalı?

Responsive tasarım masaüstü, mobil ve tablet cihazlar için ayrı ayrı tasarlanmış, siteye giriş için kullanılan cihazın ekran genişliğine göre şekil alan bir tasarım metodudur. Son yıllarda genelde tüm Web sitesi sahipleri bu yöntemi kullanarak sitelerini tasarlıyor ve kullanıcılara daha rahat bir site hiyerarşisi sunmanın yanında, kendileri de siteyi daha kolay yönetebiliyor.

Diyelim ki siz de responsive olarak tasarlanmış bir siteye sahipsiniz. Böyle bir durumda mobil cihazlardan gelen ziyareti ayrı bir görünüm altında toplamak için aşağıdaki filtreyi uygulayabilirsiniz.

responsive-analytics

 

Aynı filtreyi tablet ve masaüstü için de kullanabilirsiniz. Bu 3 görünümü oluşturarak Web sitenize gelen sadece mobil, sadece tablet ve sadece masaüstü trafiğini ayrı ayrı ölçebilir ve geliştirmelerinizi buradaki verilere göre yapabilirsiniz. Aynı şekilde bu cihazların performanslarına göre de reklam faaliyetlerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Berkan Bağcı

2014 Haziran - 2016 Eylül tarihleri arasında Teknokrasi'de Online Pazarlama Stratejisti olarak çalıştım. Eylül 2016 - Şubat 2018 arasında da Milliyetemlak.com'da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım. Şubat 2018 - Şubat 2019 arasında Optdcom'da Analytics Direktörü olarak çalıştım. Şu anda da kurucusu olduğum ommetrics'te büyüme danışmanlığı üzerine hizmet veriyoruz. 2006 yılından beri üreterek emek verdiğim İnternet sektöründe Google Analytics, Google Tag Manager ve diğer ölçümleme araçları ile ilgili bildiklerimi ve tecrübe ettiğim konuları burada yazarak daha fazla insanın bilgi sahibi olmasını amaçlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara