Mobile View On Analytics

Analytics’te Mobil Site Nasıl Takip Edilir?

m.analyticsturkey.com adında bir sitemiz olduğunu varsayalım. Bu site her ne kadar Google tarafında farklı bir site olsa da Analytics özelinde aynı site olarak düşünebiliriz. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi domain aynı olduktan sonra sitemizdeki tüm subfolder ve subdomainleri tek bir Analytics kodu ile takip etmek her zaman daha sağlıklıdır. Bu yüzden de mobil sitemiz olan m.analyticsturkey.com ‘u farklı bir görünümle takip edebiliriz. Mobil görünümü mevcut sitedeki Analytics koduyla oluşturmak için aşağıdaki filtreyi kullanmamız yeterli olacaktır.

mobil-site-analytics

Berkan Bağcı

2014 Haziran - 2016 Eylül tarihleri arasında Teknokrasi'de Online Pazarlama Stratejisti olarak çalıştım. Eylül 2016 - Şubat 2018 arasında da Milliyetemlak.com'da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım. Şubat 2018 - Şubat 2019 arasında Optdcom'da Analytics Direktörü olarak çalıştım. Şu anda da kurucusu olduğum ommetrics'te büyüme danışmanlığı üzerine hizmet veriyoruz. 2006 yılından beri üreterek emek verdiğim İnternet sektöründe Google Analytics, Google Tag Manager ve diğer ölçümleme araçları ile ilgili bildiklerimi ve tecrübe ettiğim konuları burada yazarak daha fazla insanın bilgi sahibi olmasını amaçlıyorum.

This Post Has 5 Comments

  1. Merhaba,

   Farklı bir Analytics kodu ile de takip edilebilir fakat bunu önermiyoruz. Bir domain, tüm subdomain ve subfolderları ile birlikte aynı kod ile takip edilmeli. Böylesi daha sağlıklı.

   Sevgiler.

 1. Merhabalar,

  Web tasarım konusunda henüz yolun başında olan birisiyim. Analytics konusunda da pek fazla bilgim yok. Verdiğiniz tavsiyeler doğrultusunda Analytics kullanımı yapmaya çalışacağım. Umarım başarabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara