Google Analytics Egitimi

Başlangıç Seviyesi için Online Google Analytics Eğitimi Yayında

Uzun zamandır hayata geçirmek istediğim bir konu olan “Online Google Analytics Eğitimi” nihayet yayında. Sherpa Blog ile birlikte çekimlerini yaptığımız ve yine Sherpa Blog üzerinden satın alınabilecek eğitim hakkında biraz detay vermek isterim.

“A’dan Z’ye Google Analytics” Eğitiminin Seviyesi Nedir?

Eğitimi başlangıç seviyesi olarak tasarladık. Böyle olmasının elbette sebepleri var. Özellikle, eğitimi satın alacak kişilerin eğitime olan konsantrasyonun bozulmasını istemedik. Bu eğitime başlangıç seviyesi dememizin sebebi; Google Analytics‘in ne olduğunu, nasıl çalıştığını anlatabilmek ve bu eğitimi, daha önce hiç Google Analytics ekranı görmemiş bir internet tutkununun da rahatlıkla anlayabileceği bir dilde sunmaktı. Eğitimin içeriği ve diliyle de bunu sağladığımızı düşünüyorum.

Başlangıç seviyesindeki Google Analytics Eğitimi yayında.

Başlangıç seviyesindeki Google Analytics Eğitimi yayında.

“A’dan Z’ye Google Analytics” Eğitimi Kimler için?

Bu eğitim başlangıç seviyesinde olduğu için elbette herkesin beklentisi de buna göre olmalı. Eğitimle ilgilenecek kişilerin aşağıdaki gibi olabileceğini düşünüyorum:

  • Dijital pazarlama ile ilgilendiği halde henüz hiçbir şekilde Google Analytics hesabı görmeyenler,
  • Google Analytics eğitimine en temelden başlamak isteyenler,
  • Diğer yeteneklerinin yanına Google Analytics’i eklemek isteyen dijital pazarlamacılar, ürün yöneticileri, yazılım geliştiriciler.

“A’dan Z’ye Google Analytics” Eğitimi Sonunda Neler Öğrenilecek?

Bu eğitimi alanlar, her şeyden önce Google Analytics’in web plaftormlarındaki çalışma prensiplerini tam anlamıyla öğrenebilecekler. Bu prensipleri anlamak, bu alanda uzmanlaşmak ve tecrübe sahibi olmak isteyenler için sağlam atılmış bir temel olacak. Bununla birlikte bir Google Analytics hesabının nasıl kurulacağını, hesap hiyerarşisinin nasıl yapılacağını ve kullanıcı yönetiminin nasıl organize edilmesi gerektiğini de öğrenecekler. Bunlar “basit” gibi görünebiliyor ama yönettiğiniz işi mükemmel yapabilmeniz için atmanız gereken önemli adımlar.

Bu eğitimi alanlar, Google Analytics’teki birçok terimin “gerçekten” ne anlama geldiğini örneklerle anlayabilecekler, Google Analytics’in sunduğu raporlama metodunun mantığını benimseyebilecekler ve bu sayede kampanya sonuçlarını daha doğru okuma şansı elde edecekler.

Bu eğitimi alan ürün yöneticileri ve yazılım geliştiriciler, web sitelerinin sağlıklı çalışmayan alanlarını nasıl tespit edebileceklerini öğrenecekler.

Bu eğitimin, dijital pazarlama sektörüne yeni girmiş kişiler için de çok faydalı olacağını düşünüyorum.

“A’dan Z’ye Google Analytics” Eğitimini Nasıl Satın Alabilirim?

Bu eğitimi, aşağıdaki görsele tıklayarak Sherpa Blog üzerinden satın alabilirsiniz.

Google Analytics Eğitimini Satın Al

 

Berkan Bağcı

2014 Haziran - 2016 Eylül tarihleri arasında Teknokrasi'de Online Pazarlama Stratejisti olarak çalıştım. Eylül 2016 - Şubat 2018 arasında da Milliyetemlak.com'da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım. Şubat 2018 - Şubat 2019 arasında Optdcom'da Analytics Direktörü olarak çalıştım. Şu anda da kurucusu olduğum ommetrics'te büyüme danışmanlığı üzerine hizmet veriyoruz. 2006 yılından beri üreterek emek verdiğim İnternet sektöründe Google Analytics, Google Tag Manager ve diğer ölçümleme araçları ile ilgili bildiklerimi ve tecrübe ettiğim konuları burada yazarak daha fazla insanın bilgi sahibi olmasını amaçlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara