Analytics Ip Filter

IP Filtreleme Neden Yapılır?

Sitenize belirli bir IP’den gelen trafiğin yarattığı veri kaymasını engellemek isteyebilirsiniz. Kendi ofisinizden ya da hizmet aldığınız call center gibi yerlerden gelen trafik sitenizdeki herhangi bir eventi tetikleyebilir, satın alma ya da üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Bir trafik kaynağı aracılığıyla yapmış olduğunuz kampanyanın doğru verilerine ulaşmayı elbette istersiniz. Bu nedenle de gerçek müşteriniz olmayan tester, yazılım ekibi, ofis kullanıcıları ve call center kullanıcıları gibi kitlelerin IP’lerini filtreleyerek, görünümünüzde doğru veriyi elde edebilirsiniz.

Bunun için aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan filtrelemeyi yapmanız gerekmekte.

Filter Name: Buraya istediğiniz şeyi yazabilirsiniz. Ben daha anlaşılır olması açısından hangi ekibin hangi IP’sini filtrelediğimi filtre adında belirtiyorum.

Filter Type: IP filtresi zaten hazırda kullanabileceğiniz ve custom oluşturmanıza gerek olmayan bir filtre.

IP address: Filtrelemek istediğiniz IP’yi buraya girmelisiniz.

ip-filter-analytics

Berkan Bağcı

2014 Haziran - 2016 Eylül tarihleri arasında Teknokrasi'de Online Pazarlama Stratejisti olarak çalıştım. Eylül 2016 - Şubat 2018 arasında da Milliyetemlak.com'da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım. Şubat 2018 - Şubat 2019 arasında Optdcom'da Analytics Direktörü olarak çalıştım. Şu anda da kurucusu olduğum ommetrics'te büyüme danışmanlığı üzerine hizmet veriyoruz. 2006 yılından beri üreterek emek verdiğim İnternet sektöründe Google Analytics, Google Tag Manager ve diğer ölçümleme araçları ile ilgili bildiklerimi ve tecrübe ettiğim konuları burada yazarak daha fazla insanın bilgi sahibi olmasını amaçlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara