Country View

Ülke Filtreleme

Analytics görünümünüzde bazı ülkelerden gelen trafikleri görmek istemeyebilirsiniz. Bu ülkelerden gelen trafiğin gerçek olduğuna inanmayabilir ya da farklı ülkelerden trafik alıyorsanız ülke ülke görünümlerinizi ayırabilirsiniz.

Analytics’te hangi ülkeden ne kadar trafik aldığınızı ve bu trafiğin performansını Kitle > Coğrafi > Yer alanından görebilirsiniz.

ülke filtresi

Burada filtrelemek istediğiniz ülkelerin adlarını aşağıdaki gibi filtre alanına İngilizce olarak yazmanız gerekiyor. Tek bir ülkeyi filtrelemek istiyorsanız eğer o ülkenin adını İngilizce yazmanız yeterli. Fakat birden fazla ülkeyi filtrelemek istiyorsanız ülkeler arasına | (pipe, düz çizgi) eklemeniz gerekli.

ülke filtreleme

Ülke Görünümleri Nasıl Oluşturulur?

Birden fazla ülkeye hitap eden bir içerik sitesi ya da birden fazla ülkeye satışı olan bir e-ticaret sitesi olabilirsiniz. Bu ülkelerden gelen trafiklerin verilerini ayrı ayrı görmek isteyebilir, değerlendirmesini ayrı yapmak isteyebilirsiniz ki eğer böyle bir siteniz varsa da bu durumu tavsiye ederiz. Ülke ülke farklı görünümler elde etmek istiyorsanız ana görünümünüzü kopyalamalı ve oluşturduğunuz ülke filtresini sadece kopyaladığınız yeni görünüme eklemelisiniz. Oluşturduğunuz yeni görünümün adını da filtreden dolayı anlaşılabilir bir şekilde güncellemeniz faydalı olacaktır.

Berkan Bağcı

2014 Haziran - 2016 Eylül tarihleri arasında Teknokrasi'de Online Pazarlama Stratejisti olarak çalıştım. Eylül 2016 - Şubat 2018 arasında da Milliyetemlak.com'da Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştım. Şubat 2018 - Şubat 2019 arasında Optdcom'da Analytics Direktörü olarak çalıştım. Şu anda da kurucusu olduğum ommetrics'te büyüme danışmanlığı üzerine hizmet veriyoruz. 2006 yılından beri üreterek emek verdiğim İnternet sektöründe Google Analytics, Google Tag Manager ve diğer ölçümleme araçları ile ilgili bildiklerimi ve tecrübe ettiğim konuları burada yazarak daha fazla insanın bilgi sahibi olmasını amaçlıyorum.

This Post Has One Comment

  1. Satış ortaklığı yapıyorum bir siteyle. Analytics kullanıyorum. 2 Gün önce toplam ziyaretçi sayım 1000 ve etkileşim sürem 120 dakikaydı, bugün ise toplam ziyaretçi sayım 550 ve toplam etkileşim sürem 60 dakika. Böyle bir orantısızlık olabilir mi yoksa analytics zamanla otomatik olarak etkileşim sayısını düşürüyor mu ? anlamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ara